Барселона видно ослабена во 1/2 финалето на Кралискиот куп. Типсери внимавајте!

Вечерва на Ноу Камп на програмата е првиот полуфинален натпревар во Кралскиот куп, дерби дуелот помеѓу Барселона и Валенсија.

bar-val

Барселона е голем фаворит на овој меч пред своја публика на „Ноу Камп“, но овој натпревар ќе биде ослабена во одбраната каде нема да настапат двајцата редовни првотимци, Дани Алвеш и Хавиер Маскерано.

Дали е ова шанса за Валенсија да извлече поволен резултат на овој натпревар и натпреварот да го решава на Месаља останува да видиме.

Натпреварот е закажан за 21:00 часот.