Нов пад на Македонија на ФИФА ранг листата! Срамота, 138-мо место

Македонската фудбалска репрезентација 2016 година ја започна со нов пад од две места на најновата ФИФА ранг листа.

makedonija

На денешното рангирање на ФИФА, Македонија се наоѓа на 138-то местопоточно во друштво на Филипини, Куба, Хонг Конг, Јужен Судан и Либан-селекција која во месец ноември не совлада во Скопје со 1:0.

На врвот нема промени, Белгија води, пред Аргентина, Шпанија, Германија, Чиле, Бразил, Португалија, Колумбија, Англија и Австрија.