(ВИДЕО) Тајсон направи шоу во урнебесен костим – Железниот Мајк ја покажа својата комична страна!

Loading

Легендарниот боксер, Мајк Тајсон беше снимен во непрепознатливо комично издание!

„Железниот Мајк“ накратко излезе од улогата на контроверзен боксер и се појави во костим од пчела, па дури и свиреше и пееше.

Имено, тој се појави во шоуто на комичарот Џими Кимел, на воодушевување на љубителите на спортот.

Оваа снимка набрзо станаа вирална бидејќи Тајсон во последно време го гледаме во такви мирни ситуации.

„Се чувствувам убаво, убаво“, пееше Тајсон додека танцуваше наоколу во смешен костим.

Легендарниот боксер веќе ги собра милионите фанови на кои им се допадна неговата понежна страна.

Тајсон се повлече од боксот од 2005 година, на 20-годишна возраст, стана најмладиот боксер кој некогаш освоил светска титула во тешка категорија, но врвот на своите моќи го достигна кон крајот на 1980-тите и 1990-тите.