ВИДЕО: Што му стана – Го мразам Дончиќ, а потоа го погоди со топче во глава и направи хаос!

Loading

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ беше ѕвезда на Ол-стар медиа денот, а сигурно е дека причината за неговото расположение беше тоа што денеска му е роденден.

Јокиќ во традиционалниот разговор со новинарите направи шоу со Лука Дончиќ, асот на Далас Маверикс.

Во еден момент му фрли топче откако Дончиќ го нарече „Јокара“.

– Го мразам“, рекол Јокиќ и се насмеал, секако на шега зборувајќи за Лука. Го познавам, зборуваме на ист јазик и добро сум со него – додаде МВП-то на НБА лигата.

Тој разговараше и за други европски кошаркари во НБА.

– Мислам дека сите во САД мислат дека сме Европејци од една земја. Се чини дека сите дојдовме од едно место, сите игравме во Европа, а потоа дојдовме овде да играме. Имаме слични искуства и тоа е некаква врска, не поврзува. Боби Марјановиќ ми е добар пријател, Вучевиќ… Сите сме добри.

Ол-стар натпреварот е закажан за вечерва од 02 часот по полноќ во Кливленд.

– Моите очекувања се да дадам барем еден поен, да се караме и да ги навредувам другите затоа што никогаш не го правам тоа, се пошегува уште еднаш Јокиќ.