(ВИДЕО) Језива сцена – Навивач се заврза за стативата и проба да се у…!

Loading

Шокантна сцена се случи на натпреварот Евертон – Њукасл во 49. минута.

фото: Profimedia

Навивач на домашната екипа излетал на теренот и со сајла се врзал за стативата?!

Обезбедувањето брзо реагираше и го пресече кабелот со кој се врза несреќниот навивач, а тој само падна на земја.

Веднаш му била укажана помош и со возило на брза помош е однесен од стадионот….