(ВИДЕО) Го фатија со две девојки во кревет пред свадба – Беше еден од најскапите играчи во Премиер лигата!

Loading

Енди Керол (33), поранешниот напаѓач на Ливерпул, Њукасл и Вест Хем, поминува низ вистинска љубовна драма, откако британски „The Sun“ објави фотографии од него како спие покрај две девојки во хотел во Дубаи, само неколку недели пред закажаната свадба.

фото: Instagram/Billi Mucklow

Керол во блиска иднина би требало да стапне на лудиот камен со долгогодишната партнерка Били Меклоу, со која има три деца.

Били заминала со другарките на моминска забава во Дубаи (а очигледно и таа добро се забавувала), додека Керол и неговите пријатели набргу потоа заминале на популарна дестинација.

Кога се вратил дома, затекнал крајно бесна свршеница, која видела слики од фудбалерот со две девојки во кревет и не можела тоа да го издржи.

Сепак, и покрај се, се очекува венчавката да се одржи според планираното …

Некогаш најскапиот играч во Премиер лигата, сега игра како напаѓач на Ридинг во Чемпионшип, а на крајот од 2021 година се врати „под лупа“ поради одличната одбранбена интервенција со која спаси гол во мечот со Вест Бромвич Албион.

Еве ја таа ситуација…