ВИДЕО: Бразилецот се судри со судијата – Нејмар тотално ги загуби нервите!

Loading

Фудбалерите на Бразил со голот на Лукас Пакета ја совладаа Колумбија со 1:0 и со 11 победи во 12 квалификациски натпревари обезбедија пласман на Светското првенство во Катар.

Сепак, натпреварот го одбележа и потегот на Нејмар, кој жестоко протестираше до главниот судија на почетокот на натпреварот. Дојде и до физички контакт.

Интересно, првата ѕвезда на Бразил и играчот на Пари Сен Жермен не доби ниту жолт картон…