МОК и МКФ потпишаа договор за соработка!

Претседалот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), д-р Васил Тупурковски и претседателот на Македонската кошаркарска федерација (МКФ),…

Намалени суспензиите на Блатер и Платини!

ФИФА ги намали казните на доскорешниот претседател на оваа организација, Сеп Блатер и на претседателот на…