Најдобрите 50 потези на Кевин Гарнет во неговата кариера!

И Кевин Гарнет по 21 сезона во НБА лигата заминува во пензија!

Легендата на НБА тимот Минесота Тимбервулфс, Кевин Гарнет реши да стави крај на својата кошаркарска кариера…

Шок за Оклахома сити… Кевин Дурент замина во ривалот Голден Стејт!

Ѕвездата на Оклахома Сити, Кевин Дурент од следната сезона ќе игра за поранешниот НБА шампион Голден…