Наполитанците и се истурија на Болоња, со победа од 6-0

Тимот на Наполи брзо го заборави поразот во дербито со Интер, па на домашен терен ја…

Видео: Лидерот конечно киксна… Јувентус запрен од Болоња!

Во италијанската Серија А се одигра првиот натпревар од 26.коло, каде на стадионот Ренато Да Лара,…

Ништо и од Џенова, Пандев заминува во Болоња!

Болоња го сака незадоволниот играч на Џенова македонскиот интернационалец, Горан Пандев. Според последните информации, Пандев е втората…