Берлускони: По 30 години се разделувам со Милан, но го оставам во добри раце!

По 30 години слава и успех, претседателот на Милан Силвио Берлускони реши да го продаде фудбалскиот…

Крај за Берлускони, Емери на клупата на Милан, а доаѓа и Ибрахимовиќ

Дојде моментот кога Милан се враќа на врвот на светскиот фудбал, а од утрово сопственикот Силвио…

Берлускони ќе го продаде Милан за пола милијарда евра?!

Силвио Берлускони и тајландскиот магнат Би Теачубол се договорија за продажба на Милан, а тоа значи…