Мат Хол ја зграби втората победа по ред на Red Bull Air Race

Австралијанецот Мат Хол постави најбрзо време од 53,642 секунди во последното возење на финалната четворка во…

Аскот е домаќин на трка за историјата во Red Bull Air Race

Светското првенство трета година во низа се враќа на тркачката патека во Аскот, но иако резултатите…

Долдерер победи во јубилејната трка, вистински трилер во Будимпешта!

Во јубилејната трка од светската серија Red Bull Air Race, германскиот пилот Матијас Долдерер успеа да…

ВИДЕО: Брилијантниот британец Боном во Аскот стигна до третата победа сезонава‏

Британецот Пол Боном беше крунисан како победник на трката од светското првенство Red Bull Air Race…