Турција во шок… Галатасарај суспендиран од УЕФА на 1 година!

УЕФА го исфрли Галатасарај од континенталните натпреварувања на 1 година поради непочитување на правилата на финансискиот фер-плеј.…

Маскерано оди во затвор поради затајување данок!

Хавиер Маскерано доби затворска парична казна поради затајување данок. Фудбалерот на Барселона два пати беше обвинуван,…