Официјални состави за мечот Македонија – Шпанија

За МАКЕДОНИЈА ќе настапат:

Димитриевски, Тошевски, Мојсов, Шиков, Ристевски, Ристовски, Стјепановиќ, Спировски, Алиоски, Пандев, Несторовски.

За ШПАНИЈА ќе играат:

Де Геа, Алба, Карвахал, Рамос, Пике, Бускетс, Тијаго, Иниеста, Иско, Давид Силва, Диего Коста.

Натпреварот започнува во 20:45 часот на арената Филип Втори во Скопје.