(ФОТО) Сите се прашуваат, што се тие црни кругови на грбот на Лука Модриќ?

Loading

По размената на дресови по натпреварот против Франција, Лука Модриќ остана на теренот да разговара со својот соиграч од Реал Мадрид, Карим Бензема.

лука

Додека стоеше без маица, на грбот можеа да се забележат чудни кругови.

Тие се резултат или на „хиџам“ или „капинг“, како што се нарекува во западниот свет. Станува збор за метод кој го користеле старите Арапи и Кинези, а иако неговите придобивки не се научно потврдени, го користат се повеќе спортисти, вклучувајќи го и Бензема.

Оваа форма на алтернативна медицина прв јавно ја користеше пливачот Мајкл Фелпс.