full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , , , ,

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата – Еве на кое место падна македонската кошарка! (фото)

Продолжува падот на кошаркарската репрезентација на Македонија на ФИБА...

Македонија вечерва има императив, победа против Косово и останување во трка за квалификации за СП 2019 (фото)

Вечерва, Македонија против Косово на домашен терен, во VIP арената „Борис...

makedonija fifa

Тајланд, Бурунди, Либерија, Виетнам, Андора се пред нас – Македонија со пад на 135-то место на ФИФА листата (фото)

ФИФА ја објави најновата ранг листа на фудбалските репрезентации....

македонија

Мизеријата на Македонија продолжува…Паднавме на 155 место на ФИФА листата

Мизеријата на Македонската фудбалска репрезентација продолжува со...

македонија

Црна Гора пресилна за Македонија, ракометарките загубија со 31-24!

Женската ракометна репрезентација на Македонија загуби на гостувањето во...

ффм1

(Фото) ФФМ ги презентираше новите дресови

ФФМ и германскиот спортски бренд ЈАКО го промовираа новиот дрес на...

таеквондо1

АМС: Прием на македонската таеквондо репрезентација која освои 13 медали!

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт беа претставници на...

трофеј македонија1

И втор пораз од Словенија во подготовките за квалификациите за ЕП 2017

Македонската кошаркарска репрезентација со нов втор пораз ги заврши...

лопетеги

Шпанија има нов селектор во името на Хулен Лопетеги!

Хулен Лопетеги е именуван за нов селектор на фудбалската репрезентација на...

македонија

Ракометарите добија 30.000 евра за пласманот на СП 2017 во Франција!

Ракометната Федерација на Македонија, на репрезентативците им ја исплати...

Македонија ги дозна противниците за СП 2017, ова се термините и распоредот на натпреварите!

Меѓународната ракометна федерација ги објави термините и распоредот за...

групи

Македонија денеска ќе ги добие противниците за СП во ракомет 2017 во Франција!

Ракометна Македонија денеска попладне ќе ги дознае противниците за...

ибрахимовиќ

Доста е…Златан Ибрахимовиќ заминува во пензија!

Златан Ибрахимовиќ, по завршувањето на Европското првенство 2016 во Франција...

турнир кина

Македонија во третиот меч стигна до прв триумф на турнирот во Кина!

Македонските кошаркари ја забележаа првата победа на турнирот во Кина,...

makedonija

Конечно радост за фудбалска Македонија, победен Азербејџан со 3-1

Фудбалската репрезентација на Македонија, во пријателски натпревар, во...

РФМ објави конкурс за избор на нов селектор на ракометната репрезентација

Откако на последниот состанок на Управниот Одбор беше прифатена оставката...