full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , , , ,

Усеин Болт вечерва во Лондон ја трча последната трка во кариерата (видео+фото)

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри, Усеин Болт од Јамајка, вечерва го има...

Руни со прости од Јунајтед, а потоа ја откри тајната која ги шокираше навивачите на Манчестер (видео+фото)

Новиот фудбалер на Евертон, Вејн Руни им се заблагодари на фановите и...

Сака да остане во Милан – Голманот Донарума ги разреши сите дилеми околу кариерата (видео+фото)

Младиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума стави крај на сите шпекулации...

Болеста поважна од кошарката – Крис Бош од Мајами ја завршува НБА кариерата (видео+фото)

Играчот на Мајами Хит, Крис Бош, и дефинитиво е принуден да ја заврши...

ален1

По 19 сезони и Реј Ален стави крај на својата кошаркарска кариера!

Уште една НБА ѕвезда и кажа збогум на кошарката. По 19 години активно играње,...

вебер

Поранешниот Ф1 пилот Марк Вебер објави крај на својата кариера

Поранешниот пилот во Формула 1, Марк Вебер објави крај на својата кариера по...

гарсија

Руди Гарсија е нов тренер на Олимпик Марсеј

Шпанскиот стратег Руди Гарсија е назначен за нов тренер на францускиот тим...

гарнет

Најдобрите 50 потези на Кевин Гарнет во неговата кариера!

гарнет2

И Кевин Гарнет по 21 сезона во НБА лигата заминува во пензија!

Легендата на НБА тимот Минесота Тимбервулфс, Кевин Гарнет реши да стави...

пако

Валенсија се повеќе тоне…Отказ доби и Ајестаран, наследник е Манчини!?

Во само 4 средби, раководството на шпанскиот тим Валенсија реши одново да го...

мајлс

Уште една НБА ѕвезда банкротираше!

Поранешниот НБА играч, Дариус Мајлс прогласи банкрот. 34-годишниот Мајлс...

шевченко

Шевченко ќе ја води Украина во квалификациите за пласман на СП 2018!

Легендата на украински фудбал Андриј Шевченко е назначен за нов селектор на...

љајиќ

Михајловиќ си со собра Љајиќ во Торино!

Српскиот репрезентативец Адем Љајиќ во новата сезона во Калчото ќе игра за...

алонсо мекларен

Пензијата се поблиску, Фернандо Алонсо од Мекларен ја вози последната сезона!

Двократниот светски шампион во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, веќе...

меси пенал1

Лео Меси не издржа, стави крај на репрезентативните настапи со Аргентина!

Лионел Меси загуби уште едно финале со националниот тим на Аргентина....

ибрахимовиќ

Случајно или не синот на Златан откри каде ќе игра неговиот татко!

Златан Ибрахимовиќ сеуште не го има соопштено името на неговиот нов клуб од...