full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , , , , , , , , ,

лига шампиони

Лигата на шампионите се враќаат по три неделна пауза за неколку дерби дуели

По три неделна пауза денеска и утре продолжуваат возбудувањата во Лигата на...

интер-јувентус

Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија...

погба јунајтед1

Погба се врати од каде што започна, Јунајтед даде 105 милиони евра!

Манчестер Јунајтед го официјализираше трансферот на летото и преминот на...

пјаца2

Ѕвездата на Динамо Загрев Марко Пјаца 5 години во дресот на Јувентус!

Талентираниот 21-годишниот хрватскиот репрезентативец, Марко Пјаца е нов...

погба5

Готово е! Пол Погба е нов играч на Манчестер Јунајтед за 120 милиони евра!

Францускиот репрезентативец Пол Погба ќе стане најскапиот фудбалер во...

погба

Погба полека им врти грб на италијаните, сака назад во Јунајтед!

Французинот Пол Погба донесе одлука за својата иднина, па така решил да се...

погба

И Пол Погба во мислите на Мурињо, спрема огромна сума за враќање во Јунајтед!

По Златан Ибрахимовиќ и Михтаријан, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе...

алвеш1

Дани Алвеш од Барселона направи трансфер во Јувентус!

Бразилецот Дани Алвеш замина од Барселона и потпиша двегодишен договор со...

мората

Официјално: Заврши престојот на Мората во Јувентус, тој се враќа во Реал Мадрид!

Шпанскиот напаѓач Алваро Мората од следната сезона се враќа во својот...

алвес

Бразилецот Дани Алвес и кажа збогум на Барселона по 8 години минати во клубот!

Дани Алвес ова лето и дефинитивно ќе го напушти шпанскиот шампион...

франција 2016

Ова се клубовите со најмногу играчи на ЕВРО 2016 во Франција

Клубовите со најмногу играчи на Европското првенство 2016 во Франција се...

франција

Составот на домаќинот Франција за ЕУРО 2016

Дидие Дешамп, селекторот на фудбалската репрезентација на Франција, го...

Тешка повреда на Маркизио, големи проблеми за италијанскиот селектор!

Клаудио Маркизио, членот на старата дама и на италијанската фудбалска...

Драма во Милано… Интер се врати, но загуби на пенали од Јувентус во купот!

Италијанскиот куп го доби и вториот финалист. Во драматачна завршница на...

ждрепка

ЛШ: Барселона славеше во Лондон, реми во Торино!

Во лигата на шампионите се одиграа нови две средби од...

Видео: Лидерот конечно киксна… Јувентус запрен од Болоња!

Во италијанската Серија А се одигра првиот натпревар од 26.коло, каде на...