full screen background image
Последни Вести

Tag: , , , , , , , ,

10-ка за Надал на Роланд Гарос – Матадорот од Мајорка испиша нова историја на гренслем турнирите (видео+фото)

Тенисерот од Мајорка, Рафаел Надал испиша нова историја на светскиот тенис...

Тинејџерско чудо на Роланд Гарос – Остапенко со голем пресврт против Халеп стигна до историска титула во Париз (видео+фото)

Jeлена Остапенко со само 20 години стана нова шампионка на женскиот дел од...

роланд гарос1

Халеп против Остапенко во финалето на женскиот дел од гренслемот Ролан Гарос 2017 (видео)

Тенискиот гренслем Ролан Гарос ја доби финалната двојка на женскиот дел од...

евролига

Истанбул домаќин на фајнл-фор турнирот во Евролигата следната година!

Градот Истанбул ќе биде домаќин на фајнл-фор турнирот во кошаркарската...

хрватска

Тенискиот Дејвис куп ги доби финалистите, Хрватска против Аргентина!

Аргентина и Хрватска ќе играат во финалето на тенискиот Дејвис куп....

уефа

УЕФА го избриша Меси, Гризман, Роналдо и Бејл во трката за најдобар во Европа!

Во најтесниот избор на УЕФА за сезоната 2015/16 ќе го нема Меси, а изборот падна...

срвија одбојка2

Видео: Прва титула на Србија во светската одбојкарска лига!

Одбојкарите на Србија за првпат во својата историја ја освоија Светската...

франција-португалија

Вечерва Европа ќе го добие новиот фудбалски владетел, Франција или Португалија!

Франција и Португалија вечерва на „Стад де Франс“ го играат финалето на...

вимблдон 16

Вимблдон 2016: Серена Вилијамс против Анџелик Кербер во финалето кај дамите!

На тенискиот гренслем Вимблдон познато е кој ќе игра во финалето во женска...

марк

Клатенбург ја доби честа да го суди финалето на ЕП 2016

Англискиот судија Марк Клатенбург ја доби довербата од УЕФА да го суди...

чиле титула

Копа Америка 2016: Чиле ја одбрани круната, повторно подобра од Аргентина на пенали!

Фудбалската репрезентација на Чиле ја одбрани шампионската титула на Копа...

џејмс2

Леброн Џејмс и следната сезона останува во Кливленд во одбрана на НБА тронот!

Сеуште се прославува првата титула во клубската историја на Кливленд...

кливленд шампион6

Финалната серија од НБА лигата помеѓу Кливленд и Г.Стејт е најгледана во историјата

Кливленд Кавалирс ја освои првата НБА титула во својата клупска историја...

сад-аргентина

Копа Америка 2016: Аргентина како брз воз во финалето, уништени САД со 4-0!

Аргентина ќе игра во финалето на Копа Америка 2016 што се игра во САД....

warriors-vs-cavaliers

ТОП 5 од 20 јуни од мајсторката во НБА лигата

мареј квинс

Мареј го освои атп турнирот во Квинс и стана рекордер со 5 победи!

Вториот тенисер на светот пак Британецот Енди Мареј успеа да победи на...