full screen background image
Последни Вести

Познати паровите во четвртфиналето за Куп на Македонија

fudbal-kup_na_makedonija_2_2014924133824

Познати противниците во Купот на Македонија. Лидерот на табелата Вардар ќе ги одмери силите со Ренова, а ждребката одлучи прволигашот Работнички да се сретне на мегдан со Еуромилг ГЛ. Хоризонт Турнов за влез во полуфиналето ке се натпреварува со Дрита. Тетекс за свој противник ја доби екипата на Кожув, првите натпревари ќе се одиграат на 18 ноември, а реваншите на 6 декември.

КУП НА МАКЕДОНИЈА (ЧЕТВРТФИНАЛЕ)

ВАРДАР-РЕНОВА

ЕУРОМИЛК ГЛ – РАБОТНИЧКИ

КОЖУФ – ТЕТЕКС

ХОРИЗОНТ Т. – ДРИТА