full screen background image
Последни Вести

Интер се засилува со голманот Петр Чех од Челзи

Голманот Петр Чех ги договорил личните услови и е блиску до преселба во Интер.

cech1

Чешкиот репрезентативец и член на Челзи со години беше неизоставен член на почетната постава на Челзи, но по доаѓањето на Тибо Куртоа на почетокот на сезоната падна во втор план.

Првиот голман на Интер Самир Хандановиќ одолговлекува со потпишувањето на новиот договор, поради што Интер одлучи да побара негова алтернатива.

Интер сака да заработи со продажбата на Хандановиќ, а како негова замена треба да го донесе легендарниот Петр Чех.