full screen background image
Последни Вести

Џокович носител на група Мареј со Федерер во иста група во Лондон

London Olympics Tennis Men

Во групата А се најдоа Џокович, Швајцарецот Стан Вавринка, Хрватот Марин Чилич и Томаш Бердих од Чешка.

Британецот Енди Мареј е извлечен во иста група со Швајцарецот Роже Федерер на АТП Финалето во Лондон.Покрај нив двајца во групата Б се и Јапонецот Кеј Нишикори и Канаѓанецот Милош Раонич.

Во сабота првиот натпревар ќе го одиграат Мареј со Нишикоти,а по нив следува дуелот Федерер со Нишикори. Во другата група во првиот меч силите ќе ги одмерат Бердих и Вавринака, а во вечерните часови Џокович со Чилич. Во наредното коло понатаму одат првите двајца пласирани од групата.