full screen background image
Последни Вести

Категорија: Здравје и Спорт

Вежби со растегливи траки за рамења какви што отсекогаш сте посакувале (видео+фото)

Со помош на само една вежба и еден реквизит може да го зајакнете рамото и...

И ова лето Македонија ќе трча на плажа (фото)

ПРВ ДО ВРВ и ова лето продолжува со платформата WE RUN MACEDONIA (Ја трчаме...

бизнис трка

Бизнис трка за македонските компании

Скопје и Македонија конечно добиваат тимбилдинг трка, наменета за тимови...

20 општини во Македонија ќе добијат модерни фитнес-зони

Агенцијата за млади и спорт распиша јавна набавка за избор на фирма која ќе...

Грешки кои ги поништуваат резултатите од вежбањето

Често ни се случува веднаш по фитнес вежбањето несвесно да правиме некои...