full screen background image
Последни Вести

Категорија: ВТА

роланд гарос1

Најдоброто од Роланд Гарос 2017 (видео)

шарапова1

Шарапова имаше билет за Вимблдон, но еве што ја спречи русинката да не игра на гренслемот (видео+фото)

Руската тенисерка Марија Шарапова ќе го пропушти овогодинешниот Вимблдон...

Тинејџерско чудо на Роланд Гарос – Остапенко со голем пресврт против Халеп стигна до историска титула во Париз (видео+фото)

Jeлена Остапенко со само 20 години стана нова шампионка на женскиот дел од...

роланд гарос1

Халеп против Остапенко во финалето на женскиот дел од гренслемот Ролан Гарос 2017 (видео)

Тенискиот гренслем Ролан Гарос ја доби финалната двојка на женскиот дел од...

шарапова

Се враќа порано од очекувањата, Марија Шарапова доби намалена казна!

Арбитражниот спортски суд во Лозана делумно ја прифати жалбата на руската...

вта

Наскоро… Револуција во женскиот ВТА тенис!

Директорот на женската тениска асоцијација ВТА, Стив Сајмон најави големи...

шарапова2

Шарапова се враќа на тениските терени на стартот од 2017 година!

Руската тенисерка Марија Шарапова доби двегодишна суспензија за играње...

вимблдон 16

Вимблдон 2016: Серена Вилијамс против Анџелик Кербер во финалето кај дамите!

На тенискиот гренслем Вимблдон познато е кој ќе игра во финалето во женска...

вимблдон1

Вимблдон 2016: Без изненадувања на вториот ден!

На вториот ден на тенискиот гренслем Вимблдон не се случија изненадувања,...

вимблдон 16

Вимблдон 2016: Џоковиќ во 2.коло, шокирана Ана Ивановиќ од квалификантка!

Првиот светски рекет Новак Џоковиќ со победа над Џејмс Вард ја започна...

вимблдон1

Започна тенискиот гренслем Вимблдон, уште на стартот изненадувања!

На терените во Лондон, започна третиот тениски гренслем во годината...

Нов шок за Шарапова, ВТА ја избриша од ранг листата!

Поради суспензијата од две години на Марија Шарапова, руската тенисерка...

шарапова2

Дали е ова крај за руската тенисерка Марија Шарапова!?

Најдобрата руска тенисерка Марија Шарапова доби двегодишна суспензија...

серена-мугуруза

Серена ќе ја брани титулата на Роланд Гарос против Мугуруза

Серена Вилијамс ќе се бори за 22. гренслем-титула, четврта на Ролан Гарос, а...

роланд гарос2

На Роланд Гарос познати се 1/2 финалните двојки во обете конкуренции

Комплетирани полуфиналните двојки на тенискиот гренслем Роланд Гарос....

роланд гарос3

Најдобрите поени од 12-от ден на Роланд Гарос