full screen background image
Последни Вести

Категорија: Дејвис Куп

хрватска

Тенискиот Дејвис куп ги доби финалистите, Хрватска против Аргентина!

Аргентина и Хрватска ќе играат во финалето на тенискиот Дејвис куп....

дејвис куп1

Франција-Хрватска и Аргентина-В.Британија двојки за 1/2 финалето во Дејвис купот!

Тениските репрезентации на Хрватска и Велика Британија изборија место во...

Македонија со максимални 3-0 ја победи Албанија во Дејвис купот!

Тениската Дејвис куп репрезентација на Македонија со максимални 3:0 ја...

дејвис куп

Македонија ги дозна противниците во тенискиот Дејвис куп!

Тениската репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците,...

Под знак прашалник настапот на Вавринка и Федерер во Дејвис купот

Северин Лути, селекторот на швајцарските тенисери, изјави дека шансите се...

Мареј по 79 години им ја донесе 10-тата титула на британците во тенискиот Дејвис куп

Тениската Дејвис куп репрезентација на Велика Британија по пауза од 79...

Белгија и В.Британија ќе играат во големото финале на тенискиот Дејвис куп 2015

Тениските репрезентации на Белгија и Велика Британија ќе играат во...