full screen background image
Последни Вести

Категорија: Лига на Шампиони

ЛШ: Ракометарите на Вардар со втора победа, Металург со втор пораз во 2.коло

Ракометарите на Вардар и Металург со половичен учинок по 2.коло од Лигата на...

ехф

Најдобрите ТОП 5 гола од фајнл-форот во Келн (видео)

ехф

ЕХФ: Најдобрите 5 голови од 2.коло во Лигата на шампиоките

кристопанс1

Летонскиот џин Кристопанс потпиша за РК Вардар!

Ракометниот клуб Вардар потпиша тригодишен договор со највисокиот играч во...

ехф

ЕХФ: Најдобрите 7 од 5.коло во Лигата на шампионите

ехф

ЕХФ: ТОП 5 голови од 1.коло во Лигата на шампиоките

веселин

Веселин Вујовиќ си замина од хрватскиот клуб Загреб по новиот пораз во ЛШ!

Веселин Вујовиќ и ракометниот клуб Загреб ја прекинаа соработката....

ехф

ЕХФ: ТОП 5 голови од 4.коло во ЛШ

цеље-вардар

Три од три за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, совладан и Цеље!

Македонскиот ракометен шампион Вардар го продолжи победоносниот од во...

металург1

Ракометарите на Металург совладини и од Чеховски Медведи во ЛШ!

Ракометарите на Металург доживееја нов пораз во Лигата на шампионите. На...

ехф

ЕХФ: ТОП 5 голови од 2.коло во Лигата на шампионите

ехф

ЕХФ: ТОП 5 голови од 1.коло во Лигата на шампионите

сезона 16/17

Стартува новата сезона во Лигата на ракометните шампиони!

Вечерва со натпреварот меѓу Бешикташ и Брага започнува новата сезона во...

жрк вардар

ЛШ: На ЖРК Вардар им се посреќи ждрепката во групната фаза!

Конечно среќата ги посака ракометарките на ЖРК Вардар на денешната ждрепка...

ехф

ТОП 30 голови во ракометната Лига на шампиони

киелце шампион

Најдобрите 7 од фајнл-форот во Келн