full screen background image
Последни Вести

Категорија: Мото ГП

роси1

,,Докторот” Роси се доближи до водечката двојка со победа на трката во Каталуња!

Возачот на Јамаха Валентино Роси победи на трката за Големата награда на...

Шампионот Лоренцо од следната сезона ќе биде нов возач на Дукати

Актуелниот шампион во кралската класа, во Мото ГП шампионатот, Хорхе...

Шампионот Лоренцо најбрз на првиот тест во Сепанг

И официјално започнаа тестирањата на патеката Сепанг во Мото ГП...

Погледнете ја новата кацига на Роси за новата сезона во Мото ГП!

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, има нова кацига за новата сезона, со која...

Валентино Роси следната сезона ќе атакува на неговата 10-та титула во Кралската класа

Италијанскиот мотоциклист Валентино Роси вети дека ќе работи уште...

Шампионот Маркез успешно опериран, но дали ќе биде спремен за Херез?

Aктуелниот светски шампион во Мото ГП, возачот на Репсол Хонда Марк Маркез...

Валентино Роси

Мото ГП: Валентино Роси најбрз во Австралија

Италијанскиот мотоциклист, ветеранот Валентино Роси, е победник на трката...