full screen background image
Последни Вести

Категорија: Авио трки

шампион

Германецот Долдерер ја обезбеди титулата во Red Bull Air Race со историска победа во Индијанаполис

Матијас Долдерер од Германија стана новиот херој на Инди, со победа на...

хол

Мат Хол ја зграби втората победа по ред на Red Bull Air Race

Австралијанецот Мат Хол постави најбрзо време од 53,642 секунди во последното...

Најџел Лемб1

Аскот е домаќин на трка за историјата во Red Bull Air Race

Светското првенство трета година во низа се враќа на тркачката патека во...

долдерер

Долдерер победи во јубилејната трка, вистински трилер во Будимпешта!

Во јубилејната трка од светската серија Red Bull Air Race, германскиот пилот...

Трката во Шпилберг им ја донесе првата победа на Долдерер и Германија

Матијас Долдерер ги совлада временските услови, пречките на патеката и...

Николас Иваноф победи во „лудото“ отворање на новата 2016 сезона во Red Bull Air Race!

Почетокот на новата сезона од светското првенство Red Bull Air Race ги измеша...

Видео: Во Абу Даби се отвора новата сезона на авионските трки Red Bull Air Race!

Со конкурентен состав на пилоти кои се натпреваруваат, технички...

ВИДЕО: Брилијантниот британец Боном во Аскот стигна до третата победа сезонава‏

Британецот Пол Боном беше крунисан како победник на трката од светското...

Арх ја доби воздушната битка над Ровињ

Австриецот Ханс Арх втора година по ред победи во трката од светското...

Боном сака реванш во Ровињ

Пол Боном влегува како лидер со шест поени предност во третата трка од...