full screen background image
Последни Вести

Категорија: Репрезентација

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата – Еве на кое место падна македонската кошарка! (фото)

Продолжува падот на кошаркарската репрезентација на Македонија на ФИБА...

Македонија вечерва има императив, победа против Косово и останување во трка за квалификации за СП 2019 (фото)

Вечерва, Македонија против Косово на домашен терен, во VIP арената „Борис...

трофеј македонија

По дебаклот, Македонија ќе игра претквалификации за СП 2019!

Македонската кошаркарска репрезентација по дебаклот во квалификациите за...

Неочекуван висок пораз на кошаркарите од Велика Британија

Македонија неочекувано високо беше поразена од Велика Британија со 96:79 во...

трофеј македонија1

И втор пораз од Словенија во подготовките за квалификациите за ЕП 2017

Македонската кошаркарска репрезентација со нов втор пораз ги заврши...

трофеј македонија

Почнува кошаркарскиот турнир Трофеј Македонија 2016

Во Спортскиот центар „Јане Сандански“ денеска започнува...

турнир кина

Македонија во третиот меч стигна до прв триумф на турнирот во Кина!

Македонските кошаркари ја забележаа првата победа на турнирот во Кина,...

македонија-иран

Кошаркарска Македонија поразена од Иран со 80-75 на турнирот во Кина

Македонската кошаркарска репрезентација претрпе пораз од Иран во првиот...

Трет син по ред доби кошаркарот Перо Антиќ!

Играчот на турски Фенербахче и поранешен капитен на кошаркарската...

Македонија доби ждрепка по мерак во квалификациите за настап на ЕУРО 2017

Македонската кошаркарска репрезентација денеска со ждрепка ги доби...

ВИДЕО: Македонија одигра добро, но загуби од Грција со 85-65 на ЕП 2015

Македонската кошаркарска репрезентација во рамките на првото коло, во...

ЕП 2015: Холандија ја изненади Грузија, Чешка, Германија и Полска со први победи!

Започна 39-тото Европско првенство во кошарка кое за првпат се игра во 4...

Македонија лесен залак за Шпанија, висок пораз од 94-63!

Македонија претрпе пораз од Шпанија во првиот контролнен меч кој се одигра...

Дизниленд е домаќин на ждребот за Еуро Баскет 2015

ФИБА донесе одлука ждребот за Еуро 2015 да се одржи во Дизниленд Париз....