full screen background image
Последни Вести

Категорија: АБА

аба

АБА: ТОП 5 од 5.коло од сезоната 2016/17

крка-црвена з2

Видео: Црвена Ѕвезда славеше кај Крка за 5-та победа по ред во АБА лигата

Кошаркарите на Ц.Звезда стигнаа и до 5-тата победа во АБА лигата...

аба

АБА: ТОП 5 од првите 4 кола од новата сезона

мзт-цибона

(Фото+Видео) Нов пораз на МЗТ Скопје, Цибона славеше по две продолженија, Рајковиќ поднесе оставка!

Кошаркарите на МЗТ Скопје никако да стигнат до првата победа оваа сезона во...

цедевита-мзт

МЗТ Скопје совладан и од Цедевита во АБА лигата, пораз од 82-61

Кошаркарите на МЗТ Скопје и по трет пат се поразени на стартот на АБА лигата....

мзт скопје

МЗТ Скопје ја започнува сезоната во АБА лигата и Еврокуп

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги одработуваат последните тренинзи...

Македонија доби втор претставник во кошаркарската АБА лига

Тимовите на Карпош Соколи и Унион Олимпија ќе се натпреваруваат во АБА...

урош

Од Куманово, преку МЗТ Скопје, Урош Луковиќ потпиша во Партизан!

Довчерашниот играч на МЗТ Скопје, Урош Луковиќ, од следната сезона ќе го...

аба

МЗТ Скопје дел од новата сезона во АБА лигата, истата започнува на 1 октомври!

Новата сезона во Регионалната кошаркарска лига АБА ќе започне на 1....

АБА: Црвена Ѕвезда старо-нов шампион… Во финалето подобри од Мега Лекс со 3-0 во победи!

Кошаркарите на Црвена звезда ја одбранија титулата во јадранската АБА лига,...

Четиригодишен договор потпишаа АБА и Евролигата!

АБА лигата и Евролигата потпишаа нов четиригодишен договор, кој подразбира...

аба

Ц.Ѕвезда и Мега Лекс на 11 април го играат првиот натпревар од финалето во АБА лигата

Кошаркарската АБА лига ги доби тимовите кои ќе се борат за шампионската...

аба

АБА: ТОП 5 од 1/2 финалните средби

АБА: Мега Лекс направи големо изненадување, Будучност падна во Подгорица со 85-81!

Во АБА лигата започнаа плејоф дуелите за влез во финалето на регионалното...

Видео: МЗТ Скопје со висок пораз од Цедевита ја заврши сезоната во АБА лигата!

Во јадранската АБА кошаркарска лига се игра последното 25 коло од...

аба

АБА лига: ТОП 5 од 25 коло