full screen background image
Последни Вести

Категорија: Кошарка

Две мега пресметки на стартот на новата 72 сезона во НБА лигата (видео+фото)

Започна новата 72 сезона во НБА лигата со две мега пресметки. Во дербито на...

џејмс

Кливленд без Леброн на стартот на новата 2017/18 НБА сезона – Ова се причините (фото)

НБА ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс ќе биде неизвесен за стартот на...

Тонеме и тонеме на ФИБА ранг листата – Еве на кое место падна македонската кошарка! (фото)

Продолжува падот на кошаркарската репрезентација на Македонија на ФИБА...

Македонија вечерва има императив, победа против Косово и останување во трка за квалификации за СП 2019 (фото)

Вечерва, Македонија против Косово на домашен терен, во VIP арената „Борис...

Шпанија и Реал Мадрид без Серихо Љуљ – Го очекува голема пауза од кошарката (видео+фото)

Шпанскиот репрезентативец, Серхио Љуљ, нема да биде во можност да настапи на...

Со проверени сили во поход кон одбрана на НБА титулата – Голден Стејт не го менува шампионскиот тим (видео+фото)

Шампионскиот тим на Голден Стејт ќе го гледаме во ист состав и следната нба...

Потегот на српскиот баскет играч Булут кој ја полуде планетата (видео)

Дриблингот на членот на српската репрезентација во баскет 3×3, Душан Домовиќ...

Голфот на Дражен се врати во Шибеник – Култниот автомобил со кого Босна го мамеше кај нив (видео+фото)

Taa 1983 година, Дражен Петровиќ практично се согласи за трансфер во КК Босна....

МТМ Кошаркарска лига – ALL STAR GAME 2017 (видео)

Болеста поважна од кошарката – Крис Бош од Мајами ја завршува НБА кариерата (видео+фото)

Играчот на Мајами Хит, Крис Бош, и дефинитиво е принуден да ја заврши...

Најдобрите поени од фајнл-фор турнирот во Евролигата (видео)

нба

Најдобрите поени на сезоната во НБА лигата (видео)

Сите најдобри завршници од сезоната во НБА лигата на едно место и собрани во...

Гран Канарија им врачи откази на македонците Мекејлеб и Хендрикс! (фото)

Шпанскиот клуб Гран Канарија по елиминацијата во 1/4 финалето од плејофот во...

ален1

По 19 сезони и Реј Ален стави крај на својата кошаркарска кариера!

Уште една НБА ѕвезда и кажа збогум на кошарката. По 19 години активно играње,...

евролига1

Видео: Најдобрите 10 потези од 3.коло во Евролигата

нба

НБА: Најдобрите 10 потези од 26 Октовмри