full screen background image
Последни Вести

Категорија: Репрезентација

makedonija fifa

Тајланд, Бурунди, Либерија, Виетнам, Андора се пред нас – Македонија со пад на 135-то место на ФИФА листата (фото)

ФИФА ја објави најновата ранг листа на фудбалските репрезентации....

Официјални состави за мечот Македонија – Шпанија

За МАКЕДОНИЈА ќе настапат: Димитриевски, Тошевски, Мојсов, Шиков, Ристевски,...

Со кој состав Шпанија ќе игра против Македонија утре на Арената Филип втори? (фото)

Утре со почеток од 20 часот и 45 минути, Македонија на Арената Филип втори ја...

македонија

Мизеријата на Македонија продолжува…Паднавме на 155 место на ФИФА листата

Мизеријата на Македонската фудбалска репрезентација продолжува со...

имобиле

(Фото+Видео) Македонија и покажа заби на Италија, но залудно кога Азурите си отидоа со трите бода!

По двата несреќни пораза од Албанија и Израел, фудбалска Македонија одново...

пандев

Македонија испушти реми против Израел, утре на мегдан со Италија

Фудбалска Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за...

ффм1

(Фото) ФФМ ги презентираше новите дресови

ФФМ и германскиот спортски бренд ЈАКО го промовираа новиот дрес на...

makedonija

Видео: Македонија им се врати брзо на поразите, на Филип 2, пораз од Иран!

Фудбалската репрезентација на Македонија е поразена е Иран со 3:1 во...

makedonija fifa

Победивме и скокнавме на најновата ФИФА ранг листа, но колку места?

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше на најновата ФИФА ранг...

makedonija

Конечно радост за фудбалска Македонија, победен Азербејџан со 3-1

Фудбалската репрезентација на Македонија, во пријателски натпревар, во...

pandev genoa

Едно од најлошите засилувања во Италија е нашиот капитен Горан Пандев!

Горан Пандев имаше разочарувачка сезона во дресот на Џенова, а повратникот...

makedonija

Македонија закована на 141 место на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација остана на 141. место со 235 бода на...

makedonija

Нема да верувате на кое место падна Македонија на ФИФА листата!

По поразите од Словенија и Бугарија, Македонија падна за дополнителни три...

pandev genoa

Најмалку 1 месец пауза за Горан Пандев

Најмалку еден месец ќе паузира капитенот на македонската фудбалска...

Видео: Бугарија ни покажа дека не беше случајна победата над Португалија!

Фудбалската репрезентација на Македонија по кој знае кој пат повторно ја...

makedonija

Видео: Прв пораз на Македонија во дуелите со Словенија…1-0 во Копер!

Фудбалска Македонија загуби со 1-0 од Словенија во пријателски меч што се...