full screen background image
Последни Вести

Категорија: Италија

Првенецот на Горан Пандев за оваа сезона и донесе важна победа на Џенова (видео+фото)

Во последниот натпревар од 15.коло во калчото, Џенова славеше со 1-0 нагости...

Сака да остане во Милан – Голманот Донарума ги разреши сите дилеми околу кариерата (видео+фото)

Младиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума стави крај на сите шпекулации...

серија а

Како малиот клуб стана голем – Беневенто на нашиот Јакимовски првпат ќе игра во Серија А (видео+фото)

Фудбалскиот клуб Беневенто за првпат во клупската историја ќе игра во...

флоренци

Видео: Тешка повреда на Флоренци, Рома ќе биде без него 6 месеци!

Алесандро Флоренци доживеа тешка повреда на меч помеѓу Рома и Сасуоло....

клиши-сања

Рома тргнува по Клиши и Сања од Манчестер Сити

Италијанскиот фудбалски клуб Рома бара засилувања кои ќе пристигнат во...

серија а

СЕРИЈА А: Ова се сите голови од 9.коло

серија а

Видео: Ова се сите голови од 8.коло во Серија А

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

торино

Михајловиќ и Торино во одлична серија, падна и Палермо за 5 средби без пораз

Во последниот натпревар од Италијанската серија а, во рамките на 8.коло...

силва

Милан го враќа Тијаго Силва од ПСЖ!

Бразилскиот дефанзивец на ПСЖ, Тијаго Силва на крајот од актуелната сезона...

михајловиќ

Видео: Со оваа изјава Михајловиќ ја трогна цела Италија!

Синиша Михајловиќ, моментално прв тренер на калчолигашот Торино, со оваа...

малдини

Легендата на клубот се враќа во Милан, но под еден услов…!?

,,Само да се биде јасен,, e клучниот збор на Паоло Малдини за да влезе во...

серија а

Видео: Погледнете ги сите голови од 7.коло во Серија А

Видео: Погледнете ги сите голови од 5.коло во Серија А!

милан

Видео: Милан го доби дербито со Лацио и изби на второто место во Серија А

Во 5. коло од италијанската Серија А, се одигра еден натпревар. Милан на Сан...

интер-јувентус

Видео: Интер со пресврт ја тресна од земја старата дама на Сан Сиро!

Во Италија, Интер го победи Јувентус со 2-1 во на Сан Сиро во дербито на Серија...

пјаца2

Ѕвездата на Динамо Загрев Марко Пјаца 5 години во дресот на Јувентус!

Талентираниот 21-годишниот хрватскиот репрезентативец, Марко Пјаца е нов...