full screen background image
Последни Вести

Категорија: Холандија

По дебаклот и загубата на титулата, тренерот на Ајакс Франк Де Бур си замина!

Тренерот на Ајакс, Франк де Бур си замина од тренерската функција во Ајакс...

Збогум легендо! Почина фудбалскиот генијалец Јохан Кројф на 68 годишна возраст

Фудбалскиот свет се збогува со легендарниот холандски фудбалер Јохан Кројф...

Натпреварот Виљем 2 – Утрехт бил наместен!

Фудбалскиот сојуз на Холандија потврди дека првенствениот натпревар...