full screen background image
Последни Вести

Категорија: Германија

Големо и супер засилување за Баерн – Стигнува моторот во средината на теренот за 40 милиончиња! (видео+фото)

Баерн Минхен на големо се засилува за следната сезона и ги победи бројните...

бундеслига

Бундеслига: Најдобрите 5 голови од 8.коло

бундеслига

ТОП 5 голови од 7.коло во Германската Бундеслига

Доколку не работи линкот кликнете на WATCH ON YOUTUBE!

бундеслига

ТОП 5 голови од 6.коло во Германската Бундеслига

бундеслига

ТОП 5 голови од 5.коло во Германската Бундеслига

бундеслига

Дортмунд го торпедираше Волфсбург, победи на Фрајбург и Ајнтрахт

Синоќа во германската Бундеслига се одиграа 4 средби од 4.коло. До највисока...

бундеслига

Денеска и утре се игра 4.коло во Бундеслигата, еве ги двојките!

Во Германското фудбалско првенство денес и утре ќе се играат натпреварите...

шурле

Уште една бомба на Борусија Дортмунд, Ширле потпиша на 5 години!

Сега и официјално, германскиот репрезентативец Андре Ширле е нов играч на...

бундеслига

Кој со кого во 1.коло од Бундеслигата…Објавен распоредот за новата сезона!

Објавен е распоредот на натпреварите за најквалитетното фудбалско...

levandovski

Германија во ШОК: Левандовски пронајден мртов во својот дом!

Поранешниот тренер на Баер Леверкузен, Саша Левандовски е пронајден мртов...

Баерн уште посилен следната сезона, Хумелс и Санчез потпишаа договори!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд Матс Хумелс од следната сезона ќе го носи...

Ноер останува во Баерн до 2021 година, погледнете колку ќе заработува со новиот договор!

Голманот на Германија и на Баерн Минхен, Мануер Ноер го продолжи договорот...

Баерн Минхен преку Вердер се избори за финале на германскиот куп

Со победата од 2-0 на Алијанц арената во Минхен, тимот на Баерн изборија...

бундеслига

ТОП 5 голови од 28.коло во Бундеслигата

Потврдено: Алаба останува во Баерн до 2021 година!

Фудбалерот на Баерн Минхен, Давид Алаба, го продолжи договорот со клубот до...

100 милиони евра Реал Мадрид плаќа за Обамејенг од Дортмунд!?

Реал Мадрид за фантастични 100 милиони евра го носи ова лето играчот на...