full screen background image
Последни Вести

Категорија: Франција

Галатасарај за Снајдер е минато, а Ница сегашност – Повторно ќе игра со Балотели (видео+фото)

33 годишниот холанѓанец Весли Снајдер стана нов играч на францускиот тим...

гарсија

Руди Гарсија е нов тренер на Олимпик Марсеј

Шпанскиот стратег Руди Гарсија е назначен за нов тренер на францускиот тим...

мекорт

Олимпик Марсеј има нов газда, американецот Мекорт го купи за 45 милиони евра!

Американскиот бизнисмен Френк Мекорт за сума од 45 милиони евра стана...

лига 1

Лига 1: Сите голови од 10.коло во Франција

балотели1

Видео: Балотели и Ница нови лидери во Француската Лига 1!

Новиот клуб на контроверзниот италијанец Марио Балотели, францускиот клуб...

емери

ПСЖ го откачи Блан за да го донесе Унаи Емери од Севиља!

Шпанскиот стратег Унаи Емери замина од шампионот на Лига Европа Севиља и...

Ибракадабра е играч на годината во Франција за сезоната 2015/16

Златам Ибрахимовиќ е фудбалер на годината во францускиот фудбалски...

ПСЖ ќе ја брани титулата во купот на Франција

Фудбалерите на ПСЖ ќе имаат можност да го бранат трофејот во Купот на...

Видео: Со 9-ка во голот на Троја, ПСЖ стигна до 4-тата титула по ред во Франција!

Фудбалерите на ПСЖ ја освоија четвртата по ред титула во француската Лига 1....

Ибра со оваа изјава ги откачи ПСЖ за следната сезона!

Златан Ибрахимовиќ дека нема намера да остане во ПСЖ, бидејќи сака нов...

(Видео+Фото) Лион ја прекина доминацијата на ПСЖ која траеше цела година!

Тимот на Лион му го нанесе првиот пораз на актуелниот француски шампион,...

Уште една голема фудбалска ѕвезда се пресели во Кина! Лавеци потпиша за Хебеи

Довчерашниот играч на ПСЖ, аргентинецот Езекил Лавеци е новото звучно име...

ПСЖ го продолжи договорот со тренерот Блан до 2018

Лоран Блан останува на кормилото на францускиот шампион ПСЖ. Тој го...

Монако и Марсеј со победи го отворија 24 коло во Лига 1

Монако и на Олимпик Марсеј со победи го отворија 24 коло во Француската Лига...

Ел Шарави го сака пола Италија, заминува од Монако!

Стефан Ел Шарави заминува од кнежеството, а Монако нема да му го...

Лаказет останува во Лион до 2019 година

Александре Лаказет е играчот кој пола Европа го сака, а тој одамна е на мета...